Akademia Odkrywców

Eksperymenty

hide
Zajęcia Akademii Odkrywców dają dzieciom możliwość zdobywania wiedzy poprzez zabawę. Są bodźcem do innych samodzielnych poszukiwań - jesteśmy po to by rozwijać w dziecku ciekawość świata. Poprzez zabawę, prezentujemy autorskie eksperymenty dostosowane do wieku młodego badacza:

- Biologiczne

Przyroda jest tajemnicza dla dzieci, dostarcza im najwięcej tematów do badań i doświadczeń. Program obejmuje poznawanie świata za pomocą mikroskopu zespolonego z komputerem poprzez najciekawsze preparaty biologiczne takie jak: kurz, cebulę, trzy rodzaje bakterii; aparat gębowy świerszcza, motyla, komara; jajo żaby; kiełkujący pyłek kwiatowy; ludzkie chromosomy X i Y oraz wiele innych.

- Chemiczne

Ciekawie i bezpiecznie przeprowadzone doświadczenia chemiczne, przygotowane ze składników dostępnych w każdej kuchni, obudzą w dzieciach ciekawość świata i chęć poznawania tej trudnej, ale zarazem fascynującej dziedziny wiedzy. Oswoją je z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami, dostarczając jednocześnie dużo radości.

- Fizyczne

Małe dzieci same eksperymentują jeśli wiedzą, że coś ciekawego może się zdarzyć. Proponujemy pełne radości eksperymenty fizyczne, za pomocą których będzie można dowiedzieć się jak działa silnik odrzutowy, dlaczego balon się unosi, w jaki sposób powstaje prąd.

Pomóż swojemu dziecku dowiedzieć się, że nauka nie musi być obowiązkiem, lecz czystą przyjemnością. Odmień jego zdanie na temat chemii, fizyki i biologii, przedmiotów kojarzących mu się jedynie z nudnymi lekcjami i trudnymi pracami domowymi.

Dziecięce eksperymentowanie to uczenie się świata !!!

SŁOWNICZEK ODKRYWCY

hide

Eksperyment (łac. experimentum - doświadczenie, badanie) Eksperymenty wykonuje się w celu potwierdzenia lub odrzucenia określonej teorii.

Mikroskop (stgr. mikros - "mały" i skopeo - "patrzę, obserwuję") - urządzenie służące do obserwacji małych obiektów, zwykle niewidocznych gołym okiem

Roztocze (Acari) - liczny rząd pajęczaków, obejmujący zwierzęta od mikroskopijnych do 3-centymetrowych. Niektóre mogą przenosić choroby. Zamieszkują wszystkie strefy klimatyczne, również obszary polarne.

Badania naukowe - prace podejmowane przez badacza lub zespół badaczy w celu osiągnięcia postępu cywilizacyjnego.

więcej