Akademia Odkrywców

O nas

hide

Dziecko w swej naturze jest odkrywcą, poszukiwaczem. Lubi działać, odkrywać, eksperymentować i należy to wykorzystać. Nic tak nie zaciekawia młodego człowieka jak możliwość badania oraz przeprowadzania doświadczeń. Dzieci potrzebują konkretnego kontaktu z przedmiotami. Chcą poznawać swoje środowisko dzięki realnym przeżyciom. Wszelkie takie działania prowadzą do nowych doznań i nowej wiedzy.

Nazywam się Magdalena Mirek i jestem  założycielem  Akademii  Odkrywców. Z wykształcenia jestem doktorem nauk biologicznych oraz chemikiem. Moja praca badawcza skupia się na zagadnieniach biochemii oraz biologii komórki. Przez lata byłam związana z IFR Polskiej Akademii Nauk. Posiadam duże doświadczenie naukowo - dydaktyczne połączone z łatwością nawiązywania kontaktu z najmłodszymi badaczami (mama dwójki chłopców:  uczniów szkoły podstawowej), wiem jak prowadzić ciekawe i pełnie pasji zajęcia edukacyjne.

Autorski program eksperymentów jest tak dobrany aby  rozwijał kreatywność dzieci. Działania edukacyjne oparte na tej formie pracy - zabawy mają szanse najskuteczniej zapaść w pamięć małych odkrywców. Działając zapamiętujemy najwięcej.

dziecko
Dołącz do ponad 10 tysięcy rodziców, których dzieci odkryły jak fascynująca jest nauka!

SŁOWNICZEK ODKRYWCY

hide

Eksperyment (łac. experimentum - doświadczenie, badanie) Eksperymenty wykonuje się w celu potwierdzenia lub odrzucenia określonej teorii.

Mikroskop (stgr. mikros - "mały" i skopeo - "patrzę, obserwuję") - urządzenie służące do obserwacji małych obiektów, zwykle niewidocznych gołym okiem

Roztocze (Acari) - liczny rząd pajęczaków, obejmujący zwierzęta od mikroskopijnych do 3-centymetrowych. Niektóre mogą przenosić choroby. Zamieszkują wszystkie strefy klimatyczne, również obszary polarne.

Badania naukowe - prace podejmowane przez badacza lub zespół badaczy w celu osiągnięcia postępu cywilizacyjnego.

więcej